اردوی جهادی روستای لانو

اردوی جهادی روستای لانو

سپاه انصار الرضا استان خراسان جنوبی همراه با دانشکده علوم پزشکی و درمانی بیرجند اقدام به برگذاری اردوی جهادی روستای مرزی لانو از توابع استان خراسان جنوبی کردند که در این اردوی جهادی خدمات رایگان دندانپزشکی و فرهنگی به مردم زحمت کش و ولایت مدار این روستا ارائه شد . در این راستا دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ۶ دستگاه یونیت سیار دندانپزشکی خریداری شده از این شرکت برای ارائه خدمات ارائه نمود . قابل به ذکر است مدیر عامل این شرکت به همراه پرسنل برای ارائه خدمات در این اردوی جهادی حضور خود را اعلام کردند.

به گزارش خاورستان به نقل از «خبرگزاری دانشجو»، اردوهای جهادی سال‌ها است که در کشور راه‌اندازی شده و سالانه دانشجویان زیادی از سراسر کشور برای خدمت‌رسانی به محرومین راهی این اردوها می‌شوند.

رهبر معظم انقلاب درباره اردوهای جهادی می‌فرمایند: «شما با عمل خودتان مردم را به ایمان، به اسلام و به دین دعوت می‌کنید. شما اگر درس قرآن هم آنجا ندهید، خود حضور یک جوان مومن و متدین و متشرع در یک مجموعه روستایی، در بین جوانان، در بین مردم، مظهر مجسم آیه قرآن است. آنها را به دین، به انقلاب، به معنویت سوق می‌دهد. از اين مهمتر، خدمتى است كه شما به خودتان مي‌كنيد؛ استعدادهاى درونى خودتان را فعال مي‌كنيد؛ به بالقوه‌هایى كه در وجود شما هست، فعليت مي‌بخشيد؛ تجربه پيدا مي‌كنيد؛ با زندگى مردم آشنا مي‌شويد؛ اين حصارهاى طبقاتى شكسته مي‌شود؛ واقعيت‌هاى زندگى را لمس مي‌كنيد؛ در خودتان شعف و بهجت خدمت‌رسانى را احساس مي‌كنيد و اين احساس را در وجود خودتان زنده مي‌كنيد. كسى كه لذت خدمت و كار را بچشد، از كار خسته نمي‌شود.»

خراسان جنوبی نیز امسال میزبان تعداد زیادی گروه جهادی دانشجویی از سراسر استان و کشور بود که به روستاها و مناطق محروم استان آمده بودند تا طعم شیرین خدمت و کار را به محرومین بچشانند و کمکی به دولت در توسعه کشور باشند.