اردوی جهادی بسیج سازندگی استان قزوین در ایام نوروز و عید

اردوی جهادی بسیج سازندگی استان قزوین در ایام نوروز و عید

 

به گزارش دانشجویان قزوین(کیوسنا)، درشش ماه اول سال( ایام تعطیلات نوروزوتابستان) دانشجویان بسیجی دانشگاه علوم پزشکی قزوین روستاهای (شهرستان شفت گیلان،طارم،الموت غربی وشرقی) را برای خدمت‌رسانی به محرومان انتخاب کردند.

روستاهایی که گرچه از نظر آب و هوا و فضای سبز بسیار غنی محسوب می‌شوند، ولی محرومیت در آنها زیر پوست طبیعت رخنه کرده است.

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان قزوین در گفت‌و‌گو با خبرنگار کیوسنا می‌گوید: در این اردوهای جهادی نوروزوتابستان۱۰۰نفراز دانشجویان بسیجی دانشگاه علوم پزشکی قزوین برای نخستین بار از تجهیزات دندانپزشکی سیار استفاده کردند.

مهدی برزگر اضافه کرد: دو یونیت سیار دندانپزشکی به همراه اتوکلاو و سایر تجهیزات دندانپزشکی، پزشکی و مامایی در این اردوها برای خدمت به محرومان استفاده شده است.

وی تأکید کرد: این اردوها در ایام نوروزوتابستان با قدرت پیگیری شده و هیچ کدام از دانشجویان جهادگر بسیجی در این زمینه خستگی به دل راه نداده‌اند.

مسئول برادران بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قزوین نیز در گفت‌و‌گو با خبرنگارکیوسنا اعلام می‌کند: دانشجویان بسیجی گروه جهادی بدون مرز شهید شاطری درایام نوروز۹۲در روستاهای سالک با ۴۱۷ نفر، کشیم با ۹۹۲ نفر، ویسرود با ۸۶۶ نفر، طالقان با ۶۴۹ نفر، بیجارگاه با ۶۴۸ نفر، کلوان با ۵۱۴ نفر و ساینگاه با ۴۶۵ نفو۴۶۰نفرمحمدده،اردک،پلنگه واطراف ارائه خدمات دندانپزشکی و پزشکی کرده‌اند.

سیدعلیرضا جلیلی‌نسب که خودش دانشجوی سال دوم دندانپزشکی است، عنوان می‌کند: در هر روز بیش از ۱۰۰ معاینه دندانپزشکی، ۱۰ معاینه مامایی و ۳۰ معاینه پزشکی در این روستاها صورت گرفت.

وی اضافه می‌کند: در این اردوها از ست دندانپزشکی قابل حمل استفاده شده که حتی با موتور برق نیز قادر به فعالیت است.

جلیلی‌نسب ادامه می‌دهد: مردم این مناطق از نظر دندانپزشکی و پزشکی در محرومیت به سر می‌برند.

در این اردوها روزانه بیش از ۵۰ نفر به صورت رایگان تحت درمان قرار می‌گرفتند که از این تعداد ۵۰ درصد برای کشیدن، ۳۰ درصد برای پر کردن و ترمیم و ۲۰ درصد هم برای جرم‌گیری دندان‌های خود مراجعه کردن که روزانه پنج میلیون تومان توسط جهادگران بسیجی در این اردوی ۱۵ روزه به مردم روستایی خدمات ارائه شد.

به گفته مهدی برزگر مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان قزوین، ۱۰۰ نفر از دانشجویان جهادگر بسیجی از دانشگاه‌علوم پزشکی استان قزوین در مناطق شفت گیلان، الموت و طارم در ایام نوروزوتابستان به مدت ۵۰ روزدرقالب اردوهای ۷تا۱۰ روزه به خدمت‌رسانی به محرومان و روستائیان پرداختند. برزگرآخرین مرحله خدمات ارائه شده

توسط دانشجویان ۳ گروه جهادی پزشکی راچنین عنوان نمود:

  • گروه بدون مرز۴۶۰ نفردندان پزشکی،مامایی ۷۰نفراردک،۳۰نفرپلنگه،۱۰نفرمحمدده ،
  • گروه شکوفه سیب خواهران بسیجی دانشگاه علوم پزشکی قزوین (۴۶۶نفرداندانپزشکی کشیدن وجراحی،۴۹ موردترمیم،۴مورد جرم گیری)مامایی:۸۹ موردویزیت شامل درمان،مشاوره تنظیم خانواده،مراقبت ازسالمندان،(تست پاپ اسمیر۱۸مورد)دوره های آموزشی بهداشت محیط وبازدیدازبهداشت منازل…
  • گروه خادم المهدی(عج):دندانپزشکی۲۴۲نفر،۶۸ ویزیت پوست وعمومی،۱۱۰ ویزیت مامایی،۵۰ویزیت و۱۱موردپاپ اسمیر.
  • درمجموع۱۲۲۱کاردندان پزشکی رایگان اعم ازجرم گیری،ترمیم کشیدن وجراحی،مامایی:۲۵۰ ویزیت رایگان،نمونه گیری پاپ اسمیر۲۹مورد،ویزیت متخصص داخلی ۶۸موردرایگان،ویزیت متخصص پوست ، ویزیت عمومی:۱۱۰مورد رایگان

منبع خبر کیوسنا