اعزام اکیپ های‌ پزشکی به مناطق محروم گچساران در هفته دفاع مقدس

اعزام اکیپ های‌ پزشکی به مناطق محروم گچساران در هفته دفاع مقدس

ستار اسدپور امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در گچساران اظهار کرد: به مناسبت هفته دفاع مقدس اکیپی متشکل از پزشک عمومی و متخصص دندان عضو بسیج جامعه پزشکی این شهرستان برای انجام ویزیت رایگان مردم مناطق محروم اعزام می‌شوند.

وی هدف از اعزام این تیم پزشکی را کمک‌رسانی به مردم روستاها و مناطق محروم این شهرستان آموزش و ویزیت رایگان عنوان کرد.

اسدپور یادآور شد: اعضای بسیج جامعه پزشکی گچساران در طول سال به طور مستمر به روستاها و مناطق محروم رفته و بیماران را به صورت رایگان ویزیت می‌کنند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان گچساران اعزام آمبولانس و تیم پزشکی و همچنین اعزام دندان‌پزشک با یونیت سیار دندان‌پزشکی به مناطق محروم این شهرستان را از مهم‌ترین برنامه‌های بهداشتی و درمانی این شبکه به مناسبت هفته دفاع مقدس عنوان کرد.

اسدپور ابراز داشت: در این طرح، بیماران به صورت رایگان توسط پزشکان عمومی و دندانپزشک ویزیت و درمان می‌‌شوند.

برپایی ایستگاه سلامت در چند نقطه از گچساران

اسدپور برپایی ایستگاه سلامت و ویزیت رایگان را از برنامه‌های شبکه بهداشت و درمان در نقاط شهری ذکر کرد.

وی با اشاره به نقش نیروهای امداد در هشت سال دفاع مقدس خاطرنشان کرد: اعزام تیم پزشکی و ارائه خدمات به مناطق محروم در راستای اهداف دلاورمردان امدادگر و بسیجی هشت سال دفاع مقدس و دوران جنگ است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان گچساران تصریح کرد: در دوران‌ دفاع‌ مقدس‌ اقشار‌ مختلف ‌مردم‌ با تخصص‌ها‌ و‌ مهارت‌ها‌ی گوناگون‌ خود‌ در ‌دفاع ‌از ‌کیان‌ و ‌نظام‌ جمهوری اسلامی‌ نقش‌آفرینی کردند.

اسدپور افزود: در‌ این میان جامعه پزشکی با خلوص نیت به‌ یاری‌ رزمندگان‌ شتافتند و ‌آلام ‌و درد‌های‌ آن‌ها را ‌تسکین‌ دادند.

اسدپور خدمت‌رسانی به اقشار پایین جامعه در راستای محرومیت‌زدایی در حوزه سلامت و بهداشت را از اهداف اجرای طرح ویزیت رایگان مردم مناطق محروم گچساران عنوان کرد.

منبع فارس نیوز