اردوی جهادی گروه خادم المهدي و بدون مرز در مناطق محروم استان قزوین روستای دستجرد سفلی و توایع

اردوی جهادی گروه خادم المهدي و بدون مرز در مناطق محروم استان قزوین روستای دستجرد سفلی و توایع

مهدی برزگر، مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین، در این باره گفت: گروه جهادي خادم المهدي (عج) و بدون مرز در نوروز ٩٥ روستاي دستجرد سفلي و توابع حضور داشتند. 
وی در ادامه افزود: ۵۰۰ ويزيت دندانپزشكي و ١٠٠٠ درمان رايگان در حيطه‌هاي ترميمي، زيبايي، جرم‌گيري، كشيدن، پالپوتومي و فلورايدتراپي اطفال به ارزش ١٠٠ ميليون انجام شد.

وی اذعان کرد: در این اردوها آموزش بهداشت در حوزه‌های بهداشت دهان و دندان برای ۵۰۰نفر به همراه هدیه مسواک و خمیر دندان و پازل برای کودکان انجام شد، همچنین آموزش بهداشت خانواده و سبک زندگی و مشاوره برای افراد شرکت کننده در کلاس صورت گرفت.

فعالیت سه گروه فارغ التحصیلان خادم المهدی، برادران بدون مرز و خواهران شکوفه سیب در اردوهای جهادی پزشکی 

سیدمحمدرضا بحرانی، مسئول اردوهای جهادی پزشکی ناحیه بسیج دانشجویی استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین، ابراز کرد: یک درمانگاه صحرایی سیار که در درمانگاه‌های مختلف مناطق محروم توان اسکان دارد، تجهیز شده که در روستاهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی افزود: سه گروه جهادی پزشکی در استان قزوین به نام گروه فارغ التحصیلان خادم المهدی، گروه پزشکی برادران بدون مرز و گروه خواهران شکوفه سیب در این زمینه فعالیت دارند. 
این مسئول بیان کرد: در تیم اردوهای جهادی پزشکی، گروه‌های هیئت علمی در حوزه مامایی، دندانپزشکی و فارغ التحصیلان و دانشجویان پزشکی حضور دارند.

وی ادامه داد: مامایی، دندانپزشکی، پزشکی، شنوایی سنجی، علوم آزمایشگاهی، بهداشت محیط و بهداشت خانواده از حوزه‌هایی است که ما در آنها فعالیت داریم. 
بحرانی با بیان اینکه شناسایی مناطق محروم و نیازهای آنها و برآورد فضای بهداشتی و درمانی از چندماه قبل از برگزاری اردوهای جهادی صورت می‌گیرد، گفت: پس از شناسایی، زمانبندی و برنامه ریزی برای این اردوها با هماهنگی مسئولین دانشگاه علوم پزشکی انجام می‌شود.

وی عنوان کرد: در نوروز سال جاری اردوهای پزشکی و درمانی ما در منطقه الموت غربی انجام گرفت و شامل ۱۵ روستا با محوریت روستای دستجرد بود و در این روستا درمانگاه برپا شد و کارهای درمانی و پزشکی بقیه روستاها در این درمانگاه صورت می‌گرفت. 
مسئول اردوهای جهادی پزشکی ناحیه بسیج دانشجویی استان قزوین بیان کرد: از چهارم تا ۱۲ فروردین ماه تقویمی تشکیل و ۲ گروه جهادی با حضور فارغ التحصیلان خواهران خادم المهدی و برادران بدون مرز به فعالیت مشغول شدند و هر گروه شامل ۴۰ نفر بود.

وی در پایان گفت: بازه زمانی برگزاری اردوهای جهادی و پزشکی ما در استان نوروز و تابستان است و تداوم برنامه‌های بستگی به ایام مناسبی دارد، برای نمونه سال گذشته در هفته بسیج اقدامات پزشکی در یکی از شیرخوارگاه‌های استان را داشتیم. 

منبع خبر صبح قزوین

افزودن دیدگاه جدید